Сезон відпусток: вартість оренди житла біля моря та гір в Україні

У 2021 році найбільш популярними напрямками для відпочинку всередині країни залишаються Закарпаття, Одеська та Запорізька область

За підсумками травня цього року в число найпопулярніших запитів українців щодо пошуку житла для відпочинку увійшли локації, які стосувалися відпочинку біля моря. Про це йдеться в результатах дослідження OLX Нерухомість.

Відпочинок біля моря. Найбільше українці цікавилися подобової оренди в Одесі, а запит «Аркадія» став найпопулярнішим — його вводили 103 тис. разів. Також українці активно цікавилися подобовою орендою житла в Чорноморську (53 тис. запитів).

Житло в Одесі з видом на море цікавило українців 38 тис. раз, а варіанти простіше неподалік від пляжу — майже 32 тис. раз. Також в категорії “Добова оренда” шукали:

Лузанівка (Одеса) — 30 тис. раз;

Аркадійський палац (Одеса) — 23 тис. раз;

Бердянськ (Запорізька область) — 21 тис. раз.

За даними OLX, найбільш бюджетним варіантом для цього року буде оренда будиночка в Очакові на Миколаївщині – в середньому це обійдеться в 180 грн/добу. Квартира в цьому місті коштує майже в два рази дорожче — 500 грн.

У Залізному Порту, Херсонська область, зняти квартиру в багатоквартирному будинку вийде дешевше — 400 грн/добу, в Генічеську аналогічна оренда обійдеться трохи дорожче — в 500 грн.

У той же час оренда недалеко від більших міст обійдеться в цьому році значно дорожче. Так в Кароліно-Бугазі Одеської області за оренду житла доведеться віддати 600 грн/добу. Таку ж оплату попросять і за аналогічне житло в Чорноморську, в 20 км від Одеси. У самій Одесі квартира обійдеться в середньому 750 грн на добу, а в Затоці – 800 грн. У прибережній Сергіївці житло коштує трохи дешевше — 500 грн / добу.

Відпочинок у Карпатах:

найнижчі ціни на оренду в Славському Львівської області – тут будиночок можна зняти всього за 250 грн/день. У порівнянні з минулим роком оренда трохи подешевшала — тоді вона коштувала 300 грн;

у містечку Поляна на Закарпатті можна орендувати квартири в середньому за 500 грн. Така ж вартість житла і в приватному секторі Ворохти, з якої починається пішохідний маршрут на Говерлу;

трохи дорожче обійдеться відпустка поблизу Буковеля — житло в Яблуниці коштує в середньому 800 грн, а в Яремче — 1100 грн на добу (у порівнянні з 2020 — на 100 грн дорожче).

Відзначається, що оренда житла ближче до санаторіїв з мінеральними водами обійдеться відчутно дешевше. У Берегово оренда обійдеться в середньому 200 грн, в Трусквці квартиру можна орендувати за 350 грн, а в приватному секторі – 375 грн/добу.