У Верховній Раді знову взялися за пенсійний вік українців

Наприкінці травня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5566 «Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо деяких питань визначення пенсійного віку»

Повідомляє ukrsweet.info.

Авторами документу зазначаються голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, а також Ірина Верещук, Мар’яна Безугла та інші нардепи із фракції “Слуга народу”.

Метою документу є відновлення демографічного розвитку України через внесення змін до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які передбачають врегулювання деяких питань розрахунку пенсійного віку відповідно до міжнародної практики та потреб посилення соціальної захищеності матерів.

Що саме пропонує законопроєкт:

Читайте також: "МОЗ остаточно визначилося з датою запуску "е-лікарняних"

у пояснювальній записці йдеться про те, що криза COVID-19 матиме важливе значення для демографічної ситуації в Україні. Тому одним із засобів підтримки демографічного показника пропонують зробити пенсійне забезпечення як підтримку матерів, що народили та виховали дитину до 6-річного віку, незалежно від того, чи є родина багатодітною;

так, законопроєктом запропоноване зменшення пенсійного віку на 6 місяців при народжені дитини та її догляду до шестирічного віку;

однак, щоб збалансувати надходження та видатки Пенсійного фонду щодо зазначеного зниження пенсійного віку для матерів, що народили та виховали дитину до шестирічного віку, документ пропонує з 1 січня 2023 року збільшувати пенсійний вік на один місяць за рік, що у свою чергу не дозволить коефіцієнту заміщення у значній мірі знижуватися для наступної генерації;

зазначене збільшення підніме пенсійний вік в Україні до 2035 року на один рік і складатиме 61 рік.

До теми:

В Україні вже з 1 червня перерахують пенсії громадянам, які після призначення пенсійних виплат продовжують працювати.

В Україні з 1 квітня 2021 року підвищили пенсійний вік для жінок. Нововведення зачепить тих українок, які у 2021 виходитимуть на заслужений відпочинок. Пенсійний вік збільшився з 59,5 до 60 років.

За прогнозами Світового банку, у 2045 році лише 70% українців пенсійного віку будуть охоплені пенсійним забезпеченням — переважно через недостатність необхідного стажу.