Багатодітні сім'ї: кому і як виплачується допомога

Як виплачується допомога багатодітним сім’ям, – розповіли в Мінсоцполітики

Багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей. Або один батько чи мати, який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Склад сім’ї. До складу багатодітної сім’ї також включаються діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення.

Розмір допомоги становить 1700 гривень щомісяця на одну дитину.

Кому надається допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях? Допомога на дітей призначається одному з батьків дитини, який постійно проживає разом з дитиною. Отримати такий вид допомоги можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Умови призначення такої допомоги. Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

Припинення виплати такої допомоги. Виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, припиняється у разі:

позбавлення отримувача допомоги батьківських прав

нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини

відібрання дитини у отримувача допомоги без позбавлення його батьківських прав

влаштування дитини на повне державне утримання

зарахування дитини на цілодобове перебування (від чотирьох ночівель на тиждень) до інтернату (пансіону) закладу загальної середньої освіти (за винятком спеціальних закладів освіти, закладів освіти III ступеня, ліцеїв, що забезпечують здобуття виключно профільної середньої освіти, та випадків, коли батьки сплачують повну вартість утримання дитини в закладі)

перебування отримувача допомоги в місцях позбавлення волі за рішенням суду

втрати статусу багатодітної сім’ї

подання отримувачем допомоги заяви про припинення виплати допомоги

смерті дитини, смерті отримувача допомоги.