Україна перейде восени в режим paperless

З 1 вересня 2021-го держоргани в Україні не зможуть вимагати паперові документи, якщо людина має їх у смартфоні (Україна перейде в режим paperless)

Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

За словами очільника Мінцифри Михайла Федорова, світ безповоротно переходить в онлайн, а Україна не лише не відстає у цьому, але й задає свій темп.

«Це коли держава не має права вимагати документ у людини, якщо він вже є в будь-якому державному реєстрі», – зазначив Федоров.

На практиці це означає, що цифрові документи громадянина мають діяти завжди і скрізь.

Що означає режим paperless:

будь-яку послугу можна отримати онлайн;

всі органи влади зможуть працювати з електронними документами, що мають інтерфейс перевірки необхідної інформації в держреєстрах;

увесь бізнес оцифровує свої внутрішні процеси.

«Для успішної цифровізації важливо вирішити питання із захистом персональних даних… Ми маємо всі шанси зафіксувати новий бренд країни — бренд держави у смартфоні», — підсумував Федоров.

До теми:

У Міністерстві цифрової трансформації пріоритезували законопроєкти, які ще будуть допрацьовувати в парламенті, і намагатимуться ухвалити цього року. За посиланням можна знайти 7 найголовніших документів, які розробляє Мінцифри.

У Кабміні анонсували запуск в 2021 році національної платформи е-демократії «ВзаємоДія».

Також віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував нові цифрові проєкти та сервіси, які запустить Мінцифри в першому кварталі 2021 року.