COVID-19: біолог озвучила причини мутації коронавірусу

Професор Школи системної біології Університету Джорджа Мейсона Анча Баранова розповіла, чому коронавірус почав мутувати

Інформує ukrsweet.info за повідомленням finance.ua.

За її словами, подібну мутацію провокують лікувальні препарати. Вони пригнічують процес розмноження вірусу. Причиною може бути і лікування пацієнтів за допомогою плазми з антитілами.

Баранова зазначає, що вірус еволюціонував саме всередині організму людини. Це експерт помітила при вивченні результатів, які англійські вчені виклали у відкритий доступ. Професор заявляє і заспокоює, новий штам не такий небезпечний, як про це заявляють ЗМІ. Також жінка повідомила, що вірус може сидіти довго в організмі і мутувати, якщо у людини пригнічений імунітет.

Таке може бути після операцій або, якщо людина – ВІЛ-інфікована. В такому разі їй буде набагато важче перенести коронавірус, адже на очищення організм витратить більше часу і сил. Нагадуємо, що представники Всесвітньої організації охорони здоров’я встигли заспокоїти тих, хто панікує через поширення нового штаму коронавірусу. Експерти сказали, що у зв’язку з мутацією, нова форма стала швидше і легше поширюватися, але в цілому це не впливає на загальні мутації і ускладнення хвороби. Всі віруси без винятку мають схильність до мутації.

Більшість з них в основному не змінюють свій спосіб поширення, симптоми і перетікання хвороби в організмі людини.