Київщина сьогодні: Спасо-Преображенський храм Межигірського чоловічого монастиря відкрив свої двері для вірних (ФОТО)

Спасо-Преображенський храм Межигірського чоловічого монастиря, який розташований біля с. Нові Петрівці Київської області, сьогодні відкрив свої двері для вірних

Повідомляє ukrsweet.info.

Заснований цей монастир був ще першим Митрополитом Київським Михаїлом, після Хрещення Руси-України 988 року, й був діючим до 1935 року поки його не зруйнувала безбожна влада.

За ці останні чотири роки стараннями настоятеля архімандрита Спиридона, братії та вірних, на цьому святому місці, де поховано багато козаків, побудовано храм і лампада чернечого життя знову сяє у місцевості Межигір'я. Освячення новозбудованого храму та Божественну літургію очолив перший Предстоятель єдиної помісної Української Православної Церкви Блаженнійший Митрополит Епіфаній. Предстоятель у своєму першосвятительському слові привітав громаду з освяченням престолу й храму.

«Ми освячуємо храм і відновлюємо разом з вами історичну пам’ять, бо колись на цих пагорбах, на цьому святому місці, майже тисячоліття діяв Спасо-Преображенський монастир. Були різні часи, часи розквіту і часи занепаду, але остаточно діяльність монастиря була припинена у 1935 році безбожною більшовицькою владою. Настав час збирати це розкидане каміння. Свого часу його розкидали наші попередники, але нам випала ця особлива місія – збирати це каміння і відроджувати історичну пам‘ять, пам‘ять про святині нашого українського народу. Упродовж останніх 5 років на цьому місці відроджується та давня святиня і ми віримо, що вона відновиться у всій своїй красі», – наголосив Митрополит Епіфаній.

«Сьогодні ми вдячні Богові, що Господь благословляє кожному із нас брати участь у відродженні давньої святині. Якби Господь не благословив, то не було б побудовано цього храму. Ми пригадуємо ті події, які вирували декілька років тому. Завдяки повороту, який відбувся в час Революції гідності, стало можливим саме на тому місці, де існував храм і монастир, відродити сьогодні цю першу святиню, яка покладе початок відновлення і відродження монастиря, що тут діяв упродовж багатьох століть», – додав Блаженнійший владика.

Хай Господь й надалі благословляє ченців бути світлом для світу, щоби кожен вірний, а особливо молодь, відчували себе духовно затишно у нашому Спасо-Преображенському храмі та монастирі.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.