Малий бізнес отримає під державні гарантії кредитів на мільярди

Верховна Рада затвердила держпрограму кредитування бізнесу під державні гарантії

Інформує ukrsweet.info за повідомленням ua.news.

Обсяг програми – 5 млрд грн.

Як повідомив у Телеграмі прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Верховна Рада підтримала законопроєкт №3659-д про надання держгарантій для кредитування бізнесу. Такі кредити надаватимуться мікро-, малим та середнім підприємцям, і держава гарантуватиме банку повернення 80% суму позики. В уряді розраховують, що цей підхід дасть змогу значно здешевити та зробити доступнішим кредитний ресурс для українського бізнесу. З іншого боку гарантії на рівні 80%, а не 100%, сприятимуть тому, що банки видаватимуть кошти лише якісним позичальникам, які мають бізнес-план та бачення розвитку власної справи.

Раніше повідомлялося, що банки масово відхиляють заявки на «Доступні кредити 5-7-9». Партнери програми видали 605 кредитів на 381 мільйонів гривень. А заявок надійшло понад 24 тисячі.

Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» була запроваджена за ініціативи Президента України та Кабінету Міністрів України з метою підтримки інвестиційних проектів мікро- та малих підприємств, що сприятиме створенню нових робочих місць, легалізації та розширенню діяльності малого бізнесу, імпортозаміщенню та поверненню трудових мігрантів.

Кабмін розширив програму доступних кредитів для бізнесу, щоб підтримати підприємців під час карантину.

Міністр економіки закликав підприємців, які вже мають кредити, звертатися в банки і отримувати рефінансування під 0%. «Приватбанк» першим рефінансував кредит підприємця під 0%.