Сьогодні Вишгородщина постала перед Верховною Радою (ФОТО, ВІДЕО)

«Вишгородський район – під загрозою знищення. Не допустимо цього!»

Повідомляє ukrsweet.info.

Саме під такими лозунгами пройшло сьогодні, 14 липня, пікетування Верховної Ради України мешканцями Вишгородського району. Разом з ними захищати процес децентралізації з врахуванням інтересів громад вийшли також представники Васильківської громади.

Основне спрямування пікетування – вимога не голосувати за проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» у нинішньому варіанті та відправити його на доопрацювання.

Автопробіг розпочався о 8-й годині ранку з міста Вишгорода. Колона у складі чотирьох автобусів та 20 автомашин з атрибутикою та прапорами «ЗА Вишгородський район» у супроводі поліції проїхала до Верховної Ради України. До учасників автопробігу під стінами Верховної Ради приєднались й інші активісти та представники громадських організацій.

У складі пікетувальників – Почесні громадяни Вишгородського району, авторитетні мешканці міста та району, бізнесмени, громадські діячі, представники громадських організацій, творчі колективи, духовенство, небайдужі до долі рідного району люди. Коментуючи такий склад пікетувальників, організатори наголошують, що мали намір таким чином показати інтелектуальний, культурний та духовний рівень, а також трудовий потенціал Вишгородського краю.

Пікетувальники тримали плакати з вимогами зберегти Вишгородський район та прапори «ЗА Вишгородський район». Продемонстрували результати голосування під електронною петицією «За збереження Вишгородського району» - більше 2 тисяч осіб на 8–му годину ранку 14 липня, стоси зібраних «живих» підписів – майже 10 тисяч і продовжували їх збирати під час пікетування, а також голосування «ЗА Вишгородський район» у соцмережах – більше 6 тисяч осіб!!!

Голова Вишгородської районної ради Ростислав КИРИЧЕНКО під час пікетування перебував у кулуарах Верховної Ради. Коментуючи ситуацію, Ростислав Миколайович наголосив: «Я прийшов до Верховної Ради, щоб поспілкуватись з тими народними депутатами, до кого ще не вдалося донести нашу думку. Намагався переконати їх не голосувати за прийняття рішення в такому варіанті, який позбавляє мешканців Вишгородщини права на свій район, та відправити проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» на доопрацювання».

Ростислав КИРИЧЕНКО також наголосив, що відчуває гордість за мешканців Вишгородського району, котрі об’єднались у непростій ситуації, по всіх населених пунктах активно збирали підписи за збереження району.

Активісти також вели з площі біля Верховної Ради прямі трансляції та прямі включення у Фейсбук, щоб свою позицію мали змогу висловити якнайбільше небайдужих мешканців району. Пікетувальники пройшли колоною до офісу президента і передали йому звернення з проханням взяти до уваги позицію Вишгородської громади.