Київська область: Вишгородщина збирає підписи за збереження району

На сайті електронних петицій Верховної Ради 3 липня опубліковано петицію, яку на 17 годину 47 хвилин підписали 972 особи

Інформує ukrsweet.info за повідомленням на "Погляд".

Окрім того, збирають і підписи у паперовому вигляді.

«За збереження Вишгородського району» – таку назву має петиція, опублікована 3 липня на сайті електронних петицій Верховної Ради. Авторка документа – жителька Вишгорода Галина Макаренко – звертає увагу на те, що згідно з пунктом 29 частини 1 статті 85 Конституції України, до повноважень Верховної Ради України належить утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів.

«Вважаємо, що прийняття Постанови про утворення та ліквідацію районів є грубим порушенням Конституції України, у зв’язку з відсутністю законодавчої бази, що регулює адміністративно-територіальний устрій в Україні, так як питання територіального устрою можуть вирішуватися виключно на підставі закону», .зауважує авторка петиції й закликає народних депутатів: «Ми, громадяни України, мешканці Вишгородського району, вимагаємо від вас захистити наші інтереси, не голосувати за проект постанови № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів» і зберегти Вишгородський район».

На підтримку петиції у мережі Фейсбук створена група «За Вишгородський район», де люди діляться думками, вміщують поради щодо порядку підписання петиції на сайті Верховної Ради, а також дискутують.

Багато це чи мало, зважаючи на те, що петиція була опублікована 3 липня, і чи встигнуть жителів Вишгородщини зібрати необхідні для розгляд документа 25 тисяч голосів? «Погляд» попросив висловити свою думку щодо цього авторку петиції.

«За 4 дні майже 1000 голосів – це нормально, – зазначила Галина Макаренко журналісту «Погляду». – У нас є сподівання, що депутати не встигнуть прийняти постанову, адже у них залишився лише тиждень. Також люди нам пропонують збирати паперові варіанти підписів. Так ось, ініціативні групи працюють у всіх населених пунктах району, активно збираються підписи за збереження Вишгородського району. І вже зібрано майже 2 тисячі таких підписів”.

На запитання – яким чином паперові підписи корелюються з електронною петицією, Галина Макаренко пояснила: «Оскільки я ініціатор електронної петиції, ці паперові підписи будуть акумулюватися теж у мене. І якщо ми їхатимемо під Верховну Раду відстоювати свій район, ми будемо демонструвати ці підписи депутатам і аргументувати ними свою точку зору, а також апелювати, що у нас є ще й електронна петиція, коли нардепи розглядатимуть наше питання». Також пані Галина розповіла, що люди досить активно підійшли до збору підписів.