"Вишгородському району БУТИ!", "Народні депутати, почуйте нас!"

З такими гаслами вийшли під Комітет Верховної Ради України мешканці Вишгородщини та прилеглих районів

Інформує ukrsweet.info.

Сьогодні, 22 червня, представники Вишгородського, Іванківського, Поліського та Бородянського районів провели пікетування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування (підкомітет з питань адміністративно-територіального устрою).

Учасники пікетування висловили свою позицію щодо питання, яке розглядалось на засіданні підкомітету: створення одиниці субрегіонального рівня, куди, за рішенням Кабінету Міністрів України, входитимуть означені райони, а також частина Макарівського та Києво-Святошинського районів, м. Ірпінь та м. Буча.

Вони наголошували на тому, що таке формування не повною мірою задовольнить потреби мешканців означених районів у якісних послугах і закликали народних депутатів підтримати пропозицію депутатів Вишгородської районної ради щодо альтернативного варіанту: створити на території нинішніх Вишгородського, Поліського, Іванківського та Бородянського районів район з адмінцентром у місті Вишгород. А решту територій, як і планувалось, об’єднати в інший район. За їх переконанням, запропоноване депутатами Вишгородської райради формування дасть людям змогу найповніше отримувати життєво необхідні послуги, а керівництву – підтримувати на високому рівні освіту, культуру та медицину, реалізувати соціальні проекти, залучати інвестиції, а отож, активно розвиватись.

З пікетувальниками поспілкувались народні депутати України Ольга Василевська-Смаглюк та голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко і запевнили представників громад, що їх пропозиції будуть уважно розглянуті.

У засіданні підкомітету взяв участь голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко, аргументувавши звернення, яке напередодні ухвалили на сесії депутати районної ради.

Коментуючи після засідання підкомітету хід розгляду питання, Ростислав Кириченко наголосив, що до позиції депутатів Вишгородської районної ради та представників громади в деякій мірі прислухались і голова Комітету попросив Київську облдержадміністрацію перерозглянути питання саме у тій частині, що стосується створення майбутньої одиниці субрегіонального рівня.

У свою чергу депутат Київської обласної ради Андрій Пещерін поінформував, що на сьогоднішньому засіданні облрада підтримала їх з депутатом Київоблради Олександром Дзюбою депутатський запит до Комітету саме за принципом, запропонованим депутатами Вишгородської райради.

Ростислав Кириченко щиро подякував народним депутатом за увагу до розгляду питання та представникам громадськості, котрі приїхали до Комітету Верховної Ради підтримати позицію районних депутатів, і наголосив: «Ми патріоти свого Вишгородського краю, але разом з тим, ми думаємо і про наших сусідів, про те, щоб найповніше були задоволені і їх потреби у наданні якісних послуг. Вишгород сьогодні облаштований під адміністративний центр районного масштабу і має перспективи для подальшого розвитку. Вишгородський район є інвестиційно привабливим, потужним інноваційно-промисловим центром Київської області, куди входить більше 250 великих та середніх підприємств, а також – найперспективнішим в області щодо реалізації програм житлового та промислового будівництва. Отож, зможе найповніше забезпечити всі потреби нинішнього Вишгородського та прилеглих районів».