З липня у столиці змінять умови пільгового проїзду в громадському транспорті

За словами мера Києва Віталія Кличка, пільговикам без столичної прописки компенсуватимуть витрати на проїзд у транспорті, який буде здійснюватися на загальних підставах

Про це повідомили у КМДА.

«Проїзд пільгових категорій громадян, які не зареєстровані в Києві, але мають право пільгового проїзду міським громадським транспортом, буде здійснюватися на загальних підставах. За умови реєстрації електронного квитка. Відшкодування ж витрат на проїзд здійснюватимуть органи соціального захисту населення за місцем реєстрації людини», – повідомив очільник столиці.

Таким чином, з 1 липня пасажири, які користуються пільгами на проїзд і не мають київської реєстрації, для проїзду у громадському транспорті столиці зможуть:

придбати електронний квиток;

проїхати по ньому у громадському транспорті;

зберегти квиток (у разі придбання паперового QR-квитка), або чек за сплату проїзду чи банківську виписку (при сплаті банківською картою);

звернутися до органу соцзахисту населення за місцем реєстрації для компенсації витрат на проїзд.

За словами Віталія Кличка, такі кроки є вимушеними та спричинені тим, що проїзд пільговиків без київської реєстрації столичним перевізникам із держбюджету не компенсують.

Він підкреслив, що пасажири-пільговики, зареєстровані у Києві, зможуть і надалі користуватися столичним громадським транспортом за рахунок бюджету Києва – за карткою киянина. Її можна оформити у будь якому відділенні Ощадбанку.

Відомо, що із 1-го липня в столиці призупинять безкоштовний проїзд за посвідченням УБД. Проїзд у муніципальному транспорті Києва здійснюватиметься виключно за наявності електронного квитка. При цьому отримати безоплатний електронний квиток зможуть лише пільгові категорії громадян, які проживають в столиці та отримують пільги з міського бюджету.