Свята Варвара закликає нас помічати навколишню красу

17 грудня – День пам’яті Великомучениці Варвари

Саме такою, красунею, заточеною у вежі, була Великомучениця Варвара – донька знатного й заможного язичника із сирійського міста.

Батько Варвари, аби захистити єдину доньку від небажаних контактів (у тому числі – і з християнами), ізолював її у високій вежі та тримав там тривалий час.

Та, споглядаючи на красу навколишнього світу, Варвара дійшла висновку, що все не могло виникнути само по собі, і що створив усе Хтось досконалий. Коли Варвара подорслішала, батько, аби видати доньку заміж, дозволив їй спілкування з іншими людьми. Тоді вона познайомилася з християнами, які багато розповіли про Бога. Ті знання впали на щире і відкрите до Бога серце і вона попросила священика звершити над нею Таїнство Хрещення.

Вона радісно поділилась новиною з батьком-язичником. Однак, він не розділив її радості і її вірувань, а віддав на жорстокі тортури місцевому правителю. Як же були вражені всі, а батько – особливо, коли наступного ранку після тривалих катувань Варвара, сцілена Господом, постала перед своїми мучителями без жодної рани на тілі. Розгнівавшись, імператор Максиміліан наказав відрубати дівчині голову. Катом юної християнки став… її батько, який не тільки не проявив співпереживання до доньчиних мук, а й власноруч взявся за меча…

Через кілька століть нетлінні останки Св. Варвари були перенесені до Візантійського Константинополя.

До України мощі Святої потрапили завдяки дружині київського князя Святополка Ізяславовича - Варварі. Князь Святополк-Михайло побудував Михайлівський Золотоверхий собор, де мощі Св. Варвари і зберігалися більш ніж 800 років.

Зараз їхнім постійним місцем спочинку є собор Святого Володимира у Києві. Тут кожного вівторка читають Акафіст до Святої Варвари, до якого долучаються десятки вірян, прохаючи помочі в оздоровленні душі і тіла.

Сама ж Свята Варвара закликає нас до двох речей: уважніше роздивитись навколо, щоб побачити Бога через красу створеного Ним світу, та зберігати відданість Йому, не зважаючи ні на що.