Дім та сім’я: осінній сад готується до сну

Прийшла пора, коли ваш сад з кожним днем наближає своє перетворення в золотисту осінню обитель

Але ще не час милуватися красою – потрібно завершити важливі справи в саду. Завдання на найближчі дні – догляд за ягідними чагарниками.

ОБРІЗКА

Ягідним культурам вона потрібна, як повітря. Восени потрібно видалити старі, хворі, загущуючі чи ослаблені пагони, покращити освітлення всього куща. Не варто боятися видалити зайве, особливо якщо кущ давно не стригли. Краще зробити сильну обрізку (нові пагони наростуть швидко), ніж залишити кущ загущеним: у такому випадку врожай буде незмінно падати.

ПІДГОДІВЛЯ

Допоможе рослинам краще пережити зиму і наростити хорошу кореневу систему. Рекомендую застосовувати фосфорно-калійні підживлення. Наприклад, подвійний суперфосфат і сульфат калію по 1-2 ложки під кущ. Хороші калійні добрива — сірчанокислий калій (містить 50% оксиду калію) і калімагнезія (містить 25% калію і близько 15-18% магнію).

ОБРОБКА ВІД ХВОРОБ

Обробка від хвороб – обов'язкова для того, щоб кущі залишалися здоровими і міцними. Приберіть опале листя, спаліть його або закладіть в компостну яму. Ягідники обприскайте содово-мильним розчином (350 г кальцинованої соди на 10 л води + 35 г мила) – ця суміш допомагає від більшості хвороб і шкідників.