Топ найкорисніших ягід літа

Забезпечить ситість – малина, а журавлина зменшить ризик зараження інфекціями сечовивідних шляхів

Про це повідомляє веб-портал "ukrsweet.info" за інформацією "Health Line".

Лохина

Ягоди насичені вітаміном К. Вітамін сприяє зміцненню капілярів та припиненню кровотеч. Також містить антоціани. Вони можуть знизити ризик серцевих захворювань. І може знизити рівень холестерину у крові й розвиток діабету.

Малина

Малина містить поліфеноли. Вони зменшують окислювальний стрес. Якщо хочете почуватися ситим, то малина – те, що потрібно, адже у ній міститься лептин. Малина бореться з запальними процесами. І особливо корисна для серця.

Полуниця

Полуниця – одна з найпоширеніших ягід у світі. Одне з найкращих джерел вітаміну С.

Ці ягоди зменшують фактори ризику серцевих захворювань. Вживання полуниці може допомогти контролювати рівень цукру в крові, що дозволяє запобігти появі діабету.

Ягоди Годжі

Ягоди містять високий рівень вітаміну A і зеаксантину. Вони важливі для здоров'я очей. Вживання чотирнадцяти грам ягід годжі на день запобігає погіршенню зору через старіння.

Дослідження показало, що вживання ягідного соку з цих ягід впродовж двох тижнів збільшує метаболізм й зменшує розмір талії у людей з надмірною вагою.

Чорниця

Чорниця дуже схожа на лохину, тому їх легко сплутати. Ця ягода ефективна при зниженні запалення у людей, що страждають на серцеві захворювання або метаболічний синдром.

Ягоди Асаі

Acai стали популярними харчовими добавками. Корисні вони для здоров'я через те, що містять – антиоксиданти.

При споживанні ягід у вигляді соку чи м'якоті, вони можуть зменшити кількість хімікатів, що беруть участь у окислювальний стресі. Ягоди Acai також зменшують вміст цукру в крові, рівень інсуліну та холестерину в крові.

Виноград

Шкірка й насіння винограду – джерело антиоксидантних поліфенолів. За даними досліджень, вони можуть знижувати артеріальний тиск й підвищене серцебиття. А виноградний сік спроможний навіть покращити здоров'я мозку.

Журавлина

Журавлину рідко вживають сирими. Частіше з неї роблять сік. Як і багато інших ягід, журавлина містить антиоксидантні поліфеноли. Однак більшість із цих антиоксидантів знаходяться в шкірці журавлини.

Найбільш відома користь для користі журавлини – зниження інфекцій сечовивідних шляхів.

Журавлинний сік може зменшити ризик інфекцій. H.pylori - це тип бактерій, який може викликати виразки шлунку й рак. Сік із цих ягід може перешкоджати їх приєднанню до стінки шлунка та запобігати інфікуванню. Сік може знизити рівень холестерину, артеріального тиску й "жорсткості" артерій.