Прості й дієві способи поліпшити самопочуття

Ці кроки до більш щасливого життя дають максимальний результат при мінімальних зусиллях

Кожен займає менше двох хвилин, але здатний серйозно змінити ваше самопочуття на краще.

Іноді «мікрозміни», які ми і за зміни не вважаємо, можуть зробити для нас більше, ніж радикальні рішення. Просто ймовірність того, що ці крихітні зміни стануть невід'ємною частиною нашого життя, куди вище, ніж обіцянка раз і назавжди кинути палити, переїдати на ніч або сидіти перед комп'ютером вечорами. Якщо запропоновані ідеї вам не підходять, ви вільні придумати щось інше. Умова лише одне: нова дія, якщо вона передбачає повторення, має займати не більше двох хвилин вашого часу. Інакше наше несвідоме розцінить зміну як щось глобальне, а значить, буде йому чинити опір.

Спробуйте спати з відкритим вікном

Навіть у центрі мегаполісу повітря на вулиці, як правило, значно чистіше, ніж у приміщенні. Особливо вночі, коли рух менш інтенсивне. Залишати вікна закритими – значить дихати стоячим забрудненим повітрям всю ніч. Ясна голова, свіжий колір обличчя, більше енергії – ці зміни ви помітите вже наступного дня. Не забудьте використовувати беруші і маску для сну, щоб сон був глибоким і по-справжньому поновлюючим.

Змініть засоби побутової хімії

Органічна побутова хімія на основі натуральних кислот оздоровить атмосферу в домі. Замість синтетичних ароматизаторів по житлових приміщеннях будуть розноситися аромати ефірних олій. А кількість хімікатів, з якими стикається організм, набагато зменшиться. Почати зміни варто з засобів для ванни та миття посуду, а також прального порошку для постільної білизни. Адже наше тіло стикається з простирадлами й ковдрами багато годин щодня.

Чистіть язик вранці

Язик – це звітна картка про стан нашого організму. По ньому можна судити про стан здоров'я. У нормі він – рожевий, гладкий, м'який, не надто товстий і не тонкий. Якщо ж на ньому щільний наліт або з боків сліди зубів, значить, вам варто на час полегшити своє меню, так як травна система не справляється. Перевірити це легко: кожен раз на ранок після щільного пізньої вечері картина однакова. Наліт – це токсини, які за ніч зумів вивести організм. Тому корисно взяти за правило чистити не тільки зуби, але й язика. Щітка для цього не підійде, а от звичайна чайна ложка – цілком. Рухайте її ребром від кореня до кінчика язика.

Починайте день з води

Вставши з ліжка, по-перше відправляйтеся на кухню, щоб поставити чайник, а потім – у ванну кімнату. Почистивши зуби, випийте велику склянку теплої води. Це «пробуджує» травну систему, стимулюючи очищення кишечника. Якщо раніше ви цього не робили, то ефект побачите не одразу, а через кілька днів. Крім того, подбайте про те, щоб протягом дня поруч з вами була вода. Нехай пляшка завжди стоїть на вашому робочому столі, в підстаканнику автомобіля, лежить у сумці. Поступово це значно поліпшить ваше самопочуття і зовнішній вигляд. Колір обличчя стане більш рівним, нормалізується саловиділення, ознаки набряклості зникнуть або будуть проявлятися значно рідше, нормалізуються: травлення та інші життєво важливі процеси.

Повісьте турнік

І «зависайте» на ньому всякий раз, коли потрібно зняти напругу. Витягніть руки, розправте плечі і сконцентруйтеся на тому, як розтягуються м'язи, – це допоможе розслабити розум. Виконуйте вправу від тридцяти секунд до двох хвилин. Поступово ви почнете помічати, що до м'язів припливає тепло. Це нормально: так тіло позбавляється від м'язових блоків і токсинів.

Фрукти в блюді замість цукерок

Розкладаючи покупки, одразу помийте овочі та фрукти. Нехай вони, а не цукерки або випічка, займуть місце у страві, яке завжди стоїть на столі. Маючи чисту редиску або морквину під рукою, легше зробити більш здоровий вибір, думаючи, чим би перекусити. А те, що ви хочете їсти поменше, покладіть у закриті упаковки і приберіть їх у верхні шухлядки шафи. Чим менше ці продукти будуть попадатись вам на очі, тим рідше ви про них згадаєте.

Зробіть «масаж» від стресу

Ця вправа активізує парасимпатичну нервову систему і знімає стрес миттєво. Робити його можна де завгодно, навіть у громадському транспорті та на роботі. Протягом усієї вправи постукуйте пальцями правої руки по лівій кисті, в улоговинку між кісточками мізинця і безіменного пальця.

Закрийте очі. Тричі відкрийте їх з інтервалом приблизно в секунду, кожен раз дивлячись прямо перед собою. Закрийте очі.

Відкрийте очі, дивлячись у нижній правий кут. Не закриваючи повіки, переведіть погляд у нижній лівий кут, а потім намалюйте очима круг. Спочатку за годинниковою, потім – проти годинникової стрілки. Закрийте очі.

Відкрийте очі, дивлячись вгору. Не закриваючи повіки, переведіть погляд вниз. Закрийте очі.

Щоб перевірити, наскільки ця проста і незвичайна вправа розслабляє, проведіть тест. Перед його виконанням встаньте, витягнувши руки в сторони, і поверніться назад, наскільки можливо, через ліву сторону, потім через праву. Таз при цьому залишається на місці. Запам'ятайте, куди вказувала ваша долоня. Зробіть те ж саме після виконання вправи, і, здивуйтеся різниці.